PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PIC ile gercek zamanlı programlama

aykut_sever
26. September 2008, 04:14 PM
Merhaba

PIC16F877 mikrokontrolör kullanarak aynı anda 1 termocift ve 2 adet puls peryod ölcümü alıp bu bilgileri 2X16 lık LCD de gostermek istiyorum. Diger yandan alacagım degerlere gore bir dc motor ile 1 adet selenoid valf kontrolü gerceklestirmek ve bu motorun hızlanma karakteristigini yani mesela 100 rpm ile donerken 500 rpm'e cıkartmak için gerekecek zaman aralıgını arttırım tusları ile ayarlamak istiyorum. Boyle bir projeyi yapmak için internette arastırdıgım kadarıyla mikrokontrolöre gercek zamanlı bir isletim sistemi gömmem gerekiyormus.

Bunu yapabilmek için nerden baslamam gerektigi bilemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Tesekkurler

baki35
17. November 2008, 09:47 PM
guzel paylasım

erdcan
29. November 2008, 01:56 PM
RTOS DİYE ARATTIRIRSAN BULABİLİRSİNPic for rtos

erdcan
29. November 2008, 02:21 PM
aykut sever arkadaşım şu linkte RapidShare: Easy Filehosting ([Yanlızca Üyeler Görebilir.Üye Olmanız Gerekli !!!])
dogan inbrahim in kitabı var burdan rtos hakkında bilgi alabilirsin.kitabı indirikten sonra uzantısını pdf olarak değişitirmen gerekiyor.

aykut_sever
12. January 2009, 05:50 PM
Tesekkur ederim

parametre
24. January 2009, 05:22 PM
aykut sever arkadaşım şu linkte RapidShare: Easy Filehosting ([Yanlızca Üyeler Görebilir.Üye Olmanız Gerekli !!!])
dogan inbrahim in kitabı var burdan rtos hakkında bilgi alabilirsin.kitabı indirikten sonra uzantısını pdf olarak değişitirmen gerekiyor.

Bahse konu eser rapidin linklerinde olu olarak gozukmektedir bilginize