PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internet üzerinden pic programlama

parametre
22. March 2012, 11:16 AM
internet üzerinden pic programlama pic prog
Bu sistem için ilk önce On-Board programcı destekleyen devreniz yada eğitim setiniz olması gerekiyor. Çünkü Sunucu bilgisayarındaki program PIC Programını açarak yükleme işlemini gerçekleştirecektir.
Bunu 3 şekilde yapabilirsiniz.

Herhangi bir programcı ile ICSP desteği sağla kullandığınız devreye onboard programlayıcı yapabilrsiniz. (PC Programı Parametre desteği olması gerekiyor. Örn:WinPIC800)
MikroElektronka nın OnBoard desteği olan ve bağlantısı da çok kolay olan PICFLASH ı kullanıbilirsiniz.
[Yanlızca Üyeler Görebilir.Üye Olmanız Gerekli !!!]
Şekildeki gibi kendi devrenize yada eğitim setinize bağladığınızda hiç bir müdahale yapmadan PICFLASH Programı ile PIC in içersine hex dosyasını yükleyebilirsiniz.

MikroElektronika nın Eğitim setini kullanabilirsiniz. Bu eğitim setlerinde zaten PICFLASH programlayıcı kendi içinde mevcuttur.

Bu sistem çalışması için 2 program yazdım;

NetPICPrg - Kontrol (Hex Dosyasının gönderileceği uzak PC)

NetPICPrg - Sunucu (Programcı devresinin bulunduğu PC)

NetPICPrg - Kontrol:

Hex dosyasının yüklenecek uzak pc kontrol programıdır. Sunucu PC nin IP adresi girilerek dosya seçilir ve gönderme işlemi yapılır.

programı da aynı PC üzerinde test edecek ise local ip olan 127.0.0.1 adresini kullanabilirsiniz.

NetPICPrg - Sunucu:

[progrankodlariURL]

alıntıdır.

kodlar buradan indirilecektir ([Yanlızca Üyeler Görebilir.Üye Olmanız Gerekli !!!])

ULAGA
22. March 2012, 12:43 PM
Öncelikle böyle güzel bir konuyu forum ile paylaştığın için teşekkürler...
İndirme bağlantısını neden eklemedin konuya?

parametre
22. March 2012, 03:57 PM
indirme baglantı linki guncellenmiştir kolay gelsin